W DB Schenker nie ma problemów rekrutacyjnych — są wyzwania (dla programistów)!

Obecna sytuacja w branży logistycznej sprawia, że wiele firm, w tym DB Schenker, staje przed nowymi wyzwaniami w obszarze rekrutacji IT. Potrzeba utalentowanych pracowników (precyzyjnie dopasowanych pod względem kompetencji), chęć zaprezentowania oferty pracy i wielu możliwości potencjalnym kandydatom oraz konieczność prowadzenia rekrutacji online, skłaniają do poszukiwania nowych, kreatywnych sposobów na przyciąganie najlepszych doświadczonych talentów.

Narzędzie ChallengeRocket.com idealnie realizuje te założenia. Aby wesprzeć DB Schenker w rekrutacji IT online, stworzyliśmy dedykowane wyzwanie dla programistów Java — Code4Schenker Challenge, dzięki któremu firma pozyskała gotowych do zatrudnienia kandydatów, powiększyła talent pool specjalistów IT i zaprezentowała się wśród społeczności programistów jako atrakcyjny pracodawca.

Poniżej przedstawimy najważniejsze założenia i efekty naszych działań.

Źródło: opracowanie własne ChallengeRocket.com

Główne cele rekrutacyjne DB Schenker:

Cel #1: Pozyskanie wysoko wykwalifikowanych kandydatów programujących w Javie (min. 4 lata doświadczenia) z Warszawy lub skłonnych do relokacji.

Cel #2: Zaangażowanie potencjalnych kandydatów i wsparcie kultury innowacji budowanej przez firmę.

Cel #3: Zaprezentowanie DB Schenker jako atrakcyjnego pracodawcy IT dla doświadczonych programistów, których nie zainteresowałoby tradycyjne ogłoszenie o pracę.

ROZWIĄZANIE

Na platformie ChallengeRocket.com opublikowane zostało ogłoszenie o pracę, które połączyliśmy z dedykowanym wyzwaniem online — Code4Schenker Challenge. Dzięki temu osoby zainteresowane rekrutacją miały możliwość pokazać swoje umiejętności bez wychodzenia z domu, natomiast DB Schenker wyzwanie rekrutacyjne pozwoliło na natychmiastowy, automatyczny assessment kandydatów.

Źródło: opracowanie własne ChallengeRocket.com

Rozwiązanie to obejmowało kilka elementów, które zastosowane razem w jednym narzędziu pozwoliły na realizację skuteczniejszej i szybszej rekrutacji:

 • przyciąganie talentów dzięki wykorzystaniu zasobów platformy ChallengeRocket.com, skupiającej społeczność utalentowanych programistów,
 • angażowanie potencjalnych kandydatów przy pomocy nietypowych zadań rekrutacyjnych SkillChallenges — ciekawych, odpowiadających zadaniom realizowanym na co dzień na danym stanowisku,
 • pre-assessment kandydatów z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji, który pozwala na szczegółową ocenę umiejętności potrzebnych na stanowisku,
 • budowanie puli potencjalnych kandydatów wokół marki oraz wzrost ich zaangażowania i zainteresowania rekrutacją.

WYNIKI

Wyzwanie rekrutacyjne DB Schenker zaowocowało pozyskaniem większej liczby potencjalnych i precyzyjnie dopasowanych kandydatów oraz wzrostem rozpoznawalności marki pracodawcy wśród grupy docelowej. Co dokładnie udało się osiągnąć?

Źródło: opracowanie własne ChallengeRocket.com

Najważniejsze efekty kampanii Code4Schenker Challenge:

 • W wyniku kampanii niemal 600 osób dołączyło do wyzwania rekrutacyjnego DB Schenker.
 • Wytypowano 255 programistów z Warszawy (lub okolic) i aż 143 kandydatów posiadających co najmniej 4 lata doświadczenia w programowaniu w języku Java.
 • Spośród osób biorących udział w wyzwaniach, 128 kandydatów uzyskało wynik co najmniej 70% w zadaniach sprawdzających ich umiejętności.
 • 31 najlepszych kandydatów spełnia wszystkie kryteria postawione przez firmę.
 • 16 335 osób z grupy docelowej (programistów Java) otrzymało informację o wyzwaniu Code4Schenker Challenge.
 • W sumie dotarliśmy z kampanią do 193 986 osób, które dowiedziały się więcej na temat marki DB Schenker i jej wyzwań rekrutacyjnych.
 • 80% wszystkich kandydatów pochodziło ze społeczności skupionej wokół ChallengeRocket.
Źródło: opracowanie własne ChallengeRocket.com

Dodatkowo podczas kampanii:

 • dzięki wydajności naszego narzędzia on-line obniżyliśmy koszt poszukiwania talentów,
 • zoptymalizowaliśmy proces sourcingu, oszczędzając czas pracowników HR,
 • rozszerzyliśmy talent pool marki DB Schenker,
 • poprawiliśmy doświadczenia kandydatów — mieli oni możliwość pokazania swoich umiejętności i udziału w obiektywnym assessmencie online oraz uzyskali feedback na temat swojej aplikacji. *
Źródło: opracowanie własne ChallengeRocket.com

Zainteresowała Cię perspektywa prowadzenia skutecznych rekrutacji za pomocą wyzwań? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych metod rekrutacji IT? Skontaktuj się z nami i wypróbuj nasze narzędzie podczas darmowego 14-dniowego triala!

*Badania własne, przeprowadzone przez ChallengeRocket.com

ChallengeRocket.com helps companies find and engage top-performing tech talent matched to their open job positions using online recruitment SkillChallenges.

ChallengeRocket.com helps companies find and engage top-performing tech talent matched to their open job positions using online recruitment SkillChallenges.