The amazing candidate experience begins the moment the candidate sees your job offer and decides to apply. Nowadays when you have just a couple seconds to grab your readers’ attention and the whole recruitment is online, it is crucial to prepare an eye-catching job offer that attracts great people you want to work with you. Find out how to do so.


Rok 2020 przyniósł wiele zmian w rekrutacji IT. Wiele aktywności przeniosło się do sfery online, a inne przybrały nowy kształt. Na pewno znasz koncepcję hackathonu. To wydarzenie, które skupia talenty programistyczne i ma na celu rozwiązanie danego problemu, wykonanie zadania czy realizację projektów. W roku 2020 rekruterzy IT idą o krok dalej — zachowują ideę hackathonu, dodając do niej pierwiastek rekrutacji. Tak oto powstaje koncepcja hackathonu rekrutacyjnego.


Firmy z branży IT prześcigają się w pomysłach na to, jak zaangażować i zatrudnić idealnie dopasowanych kandydatów. Owocowe wtorki, bezpłatne kursy, pokoje gier i relaksu. Jaki wpływ na rekrutację miałaby siła grywalizacji? Jak rekrutować doświadczonych programistów i specjalistów IT tak, aby w ogóle nie czuli, że są w procesie rekrutacji?

Zaangażuj kandydatów w wyzwanie rekrutacyjne!

Na pewno znana jest Ci koncepcja hackathonu rekrutacyjnego. Hackathon to wydarzenie (stacjonarne lub online) mające na celu zebranie w jednym czasie grupy zaangażowanych i utalentowanych osób, których zadaniem jest rozwiązanie realnego problemu — indywidualnie lub zespołowo. Hackathony są mocno osadzone w branży IT, jednak na przestrzeni ostatnich lat mocno ewoluowały.


Leonardo da Vinci is known for creating the first known CV. It’s over 500 years old but still can teach us a lesson or two!


Możliwość zdobycia pracy w IT i sprawdzenia się w rozwiązywaniu praktycznych problemów to główne powody, dla których studenci wybierają rekrutację za pomocą wyzwań programistycznych. Dlaczego jeszcze warto wziąć pod uwagę SkillChallenges?

Źródło: ChallengeRocket.com

Udział w wyzwaniach rekrutacyjnych na platformie ChallengeRocket.com może być biletem wstępu do wielkiej i ekscytującej kariery. Co skłania kandydatów do udziału w takiej formie rekrutacji IT? O to zapytaliśmy tych, którzy stawili czoła wyzwaniu (mało tego, dotarli do jego finału!) lidera globalnej logistyki — DB Schenker. Poznajcie powody, dla których uczestnicy zdecydowali się wypróbować niestandardową formę rekrutacji IT w Code4Schenker Challenge i polecają podobne inicjatywy innym!

Źródło: ChallengeRocket.com

Po pierwsze: Szansa na pokazanie i zweryfikowanie swoich umiejętności online, już na wstępnym etapie rekrutacji

Jedną z głównych zalet brania udziału w SkillChallenges jest możliwość pokazania swoich umiejętności już na wstępie. Wyzwanie pozwoliło mi też na poćwiczenie zagadnień teoretycznych, które również są przydatne w codziennej pracy — zauważa Sylwia, jedna z uczestniczek Code4Schenker.


Zastanawiasz się jak ruszyć z miejsca swoją karierę w IT? Chcesz wiedzieć jak rozwiązywać realne problemy programistyczne? Postaw na udział w wyzwaniach online, w których możesz zaprezentować swoje realne umiejętności i pokazać się z jak najlepszej strony przyszłemu pracodawcy.

Czym jest SkillChallenge?

SkillChallenge to skuteczny sposób na podnoszenie swoich kwalifikacji i szansa na zdobycie — nie tylko pierwszego — doświadczenia zawodowego w branży IT. Biorąc udział w wyzwaniach na platformie ChallengeRocket.com masz możliwość przetestowania swojej wiedzy i umiejętności programistycznych w praktyce oraz otrzymujesz natychmiastowy feedback dot. procesów rekrutacyjnych, na które aplikowałeś.


Bankowość to branża, dla której utrzymywanie i ciągłe rozwijanie infrastruktury technicznej stanowi o kluczowych działaniach. Jednocześnie rekrutacja i pozyskiwanie talentów z obszaru IT to spore wyzwanie. Problematyczne może być nie tylko stawianie czoła dużej konkurencji, ale także zatrudnianie kandydatów o precyzyjnie dopasowanych kompetencjach. W jaki sposób nowoczesne narzędzia do rekrutacji technicznej mogą pomóc w tym procesie?


Obecna sytuacja w branży logistycznej sprawia, że wiele firm, w tym DB Schenker, staje przed nowymi wyzwaniami w obszarze rekrutacji IT. Potrzeba utalentowanych pracowników (precyzyjnie dopasowanych pod względem kompetencji), chęć zaprezentowania oferty pracy i wielu możliwości potencjalnym kandydatom oraz konieczność prowadzenia rekrutacji online, skłaniają do poszukiwania nowych, kreatywnych sposobów na przyciąganie najlepszych doświadczonych talentów.


Jak w ciągu miesiąca dotrzeć do 40 tysięcy kandydatów i otrzymać niemal 500 dopasowanych aplikacji na otwarte stanowisko pracy? Odpowiedź to dedykowany SkillChallenge na platformie ChallengeRocket.

Wyzwanie: skuteczność w pozyskiwaniu dopasowanych kandydatów i optymalizacja procesu rekrutacji IT

Źródło: opracowanie własne ChallengeRocket.com

ChallengeRocket

ChallengeRocket.com helps companies find and engage top-performing tech talent matched to their open job positions using online recruitment SkillChallenges.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store