The amazing candidate experience begins the moment the candidate sees your job offer and decides to apply. Nowadays when you have just a couple seconds to grab your readers’ attention and the whole recruitment is online, it is crucial to prepare an eye-catching job offer that attracts great people you want to work with you. Find out how to do so.

It’s harder than ever to attract and engage well matched candidates. Especially in the IT sector. Your job ad must be catchy, quick to read and interesting. Engage the candidate with your company’s culture and it will pay off. This brief guide provides you with the top 8 tips for creating job offers that convert visitors into applicants — all based on our experience in ChallengeRocket. Let’s start.

Research your perfect candidate

Applying for a job is a bit like a purchase decision. …


Rok 2020 przyniósł wiele zmian w rekrutacji IT. Wiele aktywności przeniosło się do sfery online, a inne przybrały nowy kształt. Na pewno znasz koncepcję hackathonu. To wydarzenie, które skupia talenty programistyczne i ma na celu rozwiązanie danego problemu, wykonanie zadania czy realizację projektów. W roku 2020 rekruterzy IT idą o krok dalej — zachowują ideę hackathonu, dodając do niej pierwiastek rekrutacji. Tak oto powstaje koncepcja hackathonu rekrutacyjnego.

Hackathon rekrutacyjny ma zazwyczaj formę online a jego głównym celem jest rekrutacja najlepszych talentów spośród osób, które podejmą się konkretnego wyzwania programistycznego. Hackathon rekrutacyjny, zwany również SkillChallenge, sprawdzający faktyczne umiejętności kandydatów, jest niestandardowym sposobem na aplikowanie do pracy i zaprezentowanie przed pracodawcą czegoś więcej niż CV. Wyobraź sobie sytuację, w której widzisz atrakcyjną ofertę pracy IT, chcesz aplikować, ale Twoje doświadczenie zawodowe nie jest duże. Wiesz za to, że masz mocne kompetencje techniczne i chciałbyś się wykazać. Na szczęście oferta pracy wzbogacona jest o test lub zadanie kodu (SkillChallenge), którego poprawne rozwiązanie da Ci możliwość płynnego przejścia do drugiego etapu…


Firmy z branży IT prześcigają się w pomysłach na to, jak zaangażować i zatrudnić idealnie dopasowanych kandydatów. Owocowe wtorki, bezpłatne kursy, pokoje gier i relaksu. Jaki wpływ na rekrutację miałaby siła grywalizacji? Jak rekrutować doświadczonych programistów i specjalistów IT tak, aby w ogóle nie czuli, że są w procesie rekrutacji?

Zaangażuj kandydatów w wyzwanie rekrutacyjne!

Na pewno znana jest Ci koncepcja hackathonu rekrutacyjnego. Hackathon to wydarzenie (stacjonarne lub online) mające na celu zebranie w jednym czasie grupy zaangażowanych i utalentowanych osób, których zadaniem jest rozwiązanie realnego problemu — indywidualnie lub zespołowo. Hackathony są mocno osadzone w branży IT, jednak na przestrzeni ostatnich lat mocno ewoluowały.

Obecnie hackathony nabierają nowego charakteru. Nie chodzi już tylko o zgromadzenie ciekawych projektów, rozwiązanie problemów i współpracę (choć i takie na naszej platformie wciąż się zdarzają, np. HackYeah), ale coraz częściej ich głównym i jedynym celem jest rekrutacja IT: talentów a nawet całych zespołów. Rekrutacja specjalistów poprzez wyzwania rekrutacyjne tzw…


Leonardo da Vinci is known for creating the first known CV. It’s over 500 years old but still can teach us a lesson or two!

Needless to say, Leonardo da Vinci is one of the greatest revolutionary scientists in the world. Credited for designing the first tank, helicopter and parachute. Basically, da Vinci is known as one of the best artists of all time and one of the most admirable architects to walk the earth. Also talented in cartography, botany and astronomy. But before he became world famous, he needed to find himself a job like everyone else. Even geniuses need to find a way to sell themselves from time to time. How did one of the world’s greatest geniuses approach this process?

First job…


Możliwość zdobycia pracy w IT i sprawdzenia się w rozwiązywaniu praktycznych problemów to główne powody, dla których studenci wybierają rekrutację za pomocą wyzwań programistycznych. Dlaczego jeszcze warto wziąć pod uwagę SkillChallenges?

Źródło: ChallengeRocket.com

Rekrutacja online, za pomocą wyzwań programistycznych na platformie ChallengeRocket.com, zwłaszcza teraz zyskuje na znaczeniu. Staje się coraz popularniejsza wśród studentów i absolwentów kierunków technicznych nie tylko dlatego, że ułatwia rozpoczęcie kariery w IT. Ale przede wszystkim dlatego, że pozwala lepiej niż standardowa rekrutacyjna, poznać specyfikę przyszłego stanowiska pracy. A to dla młodych programistów stanowi bardzo ważny aspekt rozwoju i kierowania własną karierą. O tym, dlaczego udział w wyzwaniach rekrutacyjnych się opłaca, opowiadają uczestnicy Java Hiring Challenge by BNP Paribas oraz Python Hiring Challenge by BNP Paribas.

Szansa na pierwsze doświadczenia w branży IT i zdobycie pracy, do której trudniej byłoby się dostać innymi sposobami

Wyzwania rekrutacyjne to najlepsza forma weryfikacji umiejętności, dlatego w ten sposób zatrudnia już wielu…


Udział w wyzwaniach rekrutacyjnych na platformie ChallengeRocket.com może być biletem wstępu do wielkiej i ekscytującej kariery. Co skłania kandydatów do udziału w takiej formie rekrutacji IT? O to zapytaliśmy tych, którzy stawili czoła wyzwaniu (mało tego, dotarli do jego finału!) lidera globalnej logistyki — DB Schenker. Poznajcie powody, dla których uczestnicy zdecydowali się wypróbować niestandardową formę rekrutacji IT w Code4Schenker Challenge i polecają podobne inicjatywy innym!

Źródło: ChallengeRocket.com

Po pierwsze: Szansa na pokazanie i zweryfikowanie swoich umiejętności online, już na wstępnym etapie rekrutacji

Jedną z głównych zalet brania udziału w SkillChallenges jest możliwość pokazania swoich umiejętności już na wstępie. Wyzwanie pozwoliło mi też na poćwiczenie zagadnień teoretycznych, które również są przydatne w codziennej pracy — zauważa Sylwia, jedna z uczestniczek Code4Schenker.

Forma wyzwania daje oryginalną możliwość pokazania co się potrafi. Bez zbędnego stresu spowodowanego tym, że rekruter “stoi nam za plecami”. W wybranym przez siebie czasie, z kawą w ulubionym kubku pod ręką, zdecydowanie łatwiej jest wykazać się swoim talentem i pokazać prawdziwy potencjał przyszłemu pracodawcy.


Zastanawiasz się jak ruszyć z miejsca swoją karierę w IT? Chcesz wiedzieć jak rozwiązywać realne problemy programistyczne? Postaw na udział w wyzwaniach online, w których możesz zaprezentować swoje realne umiejętności i pokazać się z jak najlepszej strony przyszłemu pracodawcy.

Czym jest SkillChallenge?

SkillChallenge to skuteczny sposób na podnoszenie swoich kwalifikacji i szansa na zdobycie — nie tylko pierwszego — doświadczenia zawodowego w branży IT. Biorąc udział w wyzwaniach na platformie ChallengeRocket.com masz możliwość przetestowania swojej wiedzy i umiejętności programistycznych w praktyce oraz otrzymujesz natychmiastowy feedback dot. procesów rekrutacyjnych, na które aplikowałeś.

Czytaj dalej aby dowiedzieć się więcej!

Source: Unsplash

Co zyskujesz biorąc udział w SkillChallenge?

1. 100% feedback z każdej rekrutacji

Różne badania z branży IT, wskazują że tylko niecała połowa kandydatów dostaje informację zwrotną dot. procesu rekrutacji. …


Bankowość to branża, dla której utrzymywanie i ciągłe rozwijanie infrastruktury technicznej stanowi o kluczowych działaniach. Jednocześnie rekrutacja i pozyskiwanie talentów z obszaru IT to spore wyzwanie. Problematyczne może być nie tylko stawianie czoła dużej konkurencji, ale także zatrudnianie kandydatów o precyzyjnie dopasowanych kompetencjach. W jaki sposób nowoczesne narzędzia do rekrutacji technicznej mogą pomóc w tym procesie?

Hiring Challenges by BNP Paribas to wyzwania rekrutacyjne dla młodych programistów, dzięki którym możliwe było rekrutowanie online kandydatów na staż i pozyskiwanie puli osób zainteresowanych możliwościami, jakie oferuje firma. Na platformie ChallengeRocket.com zostały opublikowane ogłoszenia rekrutacyjne połączone z dedykowanymi wyzwaniami Java Hiring Challenge oraz Python Hiring Challenge, dzięki którym możliwy był szybki i automatyczny assessment kandydatów. Jaki był case BNP Paribas?

Źródło: opracowanie własne ChallengeRocket.com

WYZWANIE

Cele kampanii Hiring Challenges by BNP Paribas:

  • zbudowanie puli talentów wśród młodych programistów, którzy wzięli udział w wyzwaniu wyzwaniu Java i wyzwaniu Python,
  • pozyskanie najlepszych kandydatów z Warszawy i Krakowa (lub innych polskich miast), wyselekcjonowanych na podstawie ich umiejętności…

Obecna sytuacja w branży logistycznej sprawia, że wiele firm, w tym DB Schenker, staje przed nowymi wyzwaniami w obszarze rekrutacji IT. Potrzeba utalentowanych pracowników (precyzyjnie dopasowanych pod względem kompetencji), chęć zaprezentowania oferty pracy i wielu możliwości potencjalnym kandydatom oraz konieczność prowadzenia rekrutacji online, skłaniają do poszukiwania nowych, kreatywnych sposobów na przyciąganie najlepszych doświadczonych talentów.

Narzędzie ChallengeRocket.com idealnie realizuje te założenia. Aby wesprzeć DB Schenker w rekrutacji IT online, stworzyliśmy dedykowane wyzwanie dla programistów Java — Code4Schenker Challenge, dzięki któremu firma pozyskała gotowych do zatrudnienia kandydatów, powiększyła talent pool specjalistów IT i zaprezentowała się wśród społeczności programistów jako atrakcyjny pracodawca.

Poniżej przedstawimy najważniejsze założenia i efekty naszych działań.

Źródło: opracowanie własne ChallengeRocket.com

Główne cele rekrutacyjne DB Schenker:

Cel #1: Pozyskanie wysoko wykwalifikowanych kandydatów programujących w Javie (min. 4 lata doświadczenia) z Warszawy lub skłonnych do relokacji.

Cel #2: Zaangażowanie potencjalnych kandydatów i wsparcie kultury innowacji budowanej przez firmę.

Cel #3: Zaprezentowanie DB Schenker jako atrakcyjnego pracodawcy IT dla doświadczonych programistów, których nie zainteresowałoby tradycyjne…


Jak w ciągu miesiąca dotrzeć do 40 tysięcy kandydatów i otrzymać niemal 500 dopasowanych aplikacji na otwarte stanowisko pracy? Odpowiedź to dedykowany SkillChallenge na platformie ChallengeRocket.

Od lat firmy z branży IT borykają się z problemami w obszarze rekrutacji. Brak wykwalifikowanych kandydatów, utrudniony dostęp do najlepszych talentów i problemy w weryfikacji umiejętności to najczęstsze przeszkody, jakie napotykają rekruterzy. Na szczęście nowe technologie dają nam coraz więcej możliwości umożliwiających prowadzenie skutecznych działań, nawet w najbardziej wymagających obszarach.

Wyzwanie: skuteczność w pozyskiwaniu dopasowanych kandydatów i optymalizacja procesu rekrutacji IT

Źródło: opracowanie własne ChallengeRocket.com

Standardowe oferty pracy IT nie zawsze konwertują zgodnie z oczekiwaniami, a przeglądanie nadesłanych CV i weryfikacja umiejętności technicznych kandydatów zajmuje dużą część i tak już długiego procesu rekrutacji. To właśnie dlatego wielozadaniowe narzędzia online (all in one place) takie jak platforma ChallengeRocket.com zyskują na popularności. …

ChallengeRocket

ChallengeRocket.com helps companies find and engage top-performing tech talent matched to their open job positions using online recruitment SkillChallenges.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store