5 powodów, dla których warto brać udział w wyzwaniach rekrutacyjnych. Mówią uczestnicy BNP Paribas Hiring Challenges

Możliwość zdobycia pracy w IT i sprawdzenia się w rozwiązywaniu praktycznych problemów to główne powody, dla których studenci wybierają rekrutację za pomocą wyzwań programistycznych. Dlaczego jeszcze warto wziąć pod uwagę SkillChallenges?

Źródło: ChallengeRocket.com

Rekrutacja online, za pomocą wyzwań programistycznych na platformie ChallengeRocket.com, zwłaszcza teraz zyskuje na znaczeniu. Staje się coraz popularniejsza wśród studentów i absolwentów kierunków technicznych nie tylko dlatego, że ułatwia rozpoczęcie kariery w IT. Ale przede wszystkim dlatego, że pozwala lepiej niż standardowa rekrutacyjna, poznać specyfikę przyszłego stanowiska pracy. A to dla młodych programistów stanowi bardzo ważny aspekt rozwoju i kierowania własną karierą. O tym, dlaczego udział w wyzwaniach rekrutacyjnych się opłaca, opowiadają uczestnicy Java Hiring Challenge by BNP Paribas oraz Python Hiring Challenge by BNP Paribas.

Szansa na pierwsze doświadczenia w branży IT i zdobycie pracy, do której trudniej byłoby się dostać innymi sposobami

Wyzwania rekrutacyjne to najlepsza forma weryfikacji umiejętności, dlatego w ten sposób zatrudnia już wielu liderów branży IT. Biorąc udział w wyzwaniu programistycznym online masz szansę zetknąć się z realnymi problemami występującymi w codziennej pracy oraz sprawdzić się w rozwiązywaniu praktycznych zadań za pomocą nowoczesnego narzędzia na platformie ChallengeRocket.com. To oczywiście także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności pracodawcom, którzy aktywnie poszukują nowych talentów do swoich zespołów. Wyzwania to szansa na ciekawą pracę w topowych firmach.

Po udziale w wyzwaniach BNP Paribas staż rozpocznie 6 osób spośród programistów Java i Python.

Źródło: ChallengeRocket.com

Wygodna rekrutacja bez wychodzenia z domu

Branża IT zobowiązuje. Dlatego gdzie, jeśli nie tu korzystać z najnowszych rozwiązań technologicznych, także w obszarze rekrutacji? Całkowicie zdalna aplikacja na stanowisko IT to nie tylko wygoda i oszczędność czasu, ale też szansa, by bez zbędnego stresu skupić się i zaprezentować przyszłemu pracodawcy z jak najlepszej — programistycznej — strony! Nowoczesne narzędzie oparte o algorytm sztucznej inteligencji w obiektywny sposób zweryfikuje Twoje umiejętności. A Ty możesz się już przygotowywać do następnego etapu rozmów. Podoba mi się, że całkowicie online można przejść ten etap rekrutacji. Odpowiadając na pytania bezpośrednio przed rekruterami stres jest o wiele większy! — mówi Aleksander, jeden z uczestników rekrutacji w BNP Paribas.

Źródło: ChallengeRocket.com

Natychmiastowy feedback, który pomaga stawać się jeszcze lepszym

Jedną z największych bolączek kandydatów starających się o pracę czy staż w IT jest czekanie na wynik i odpowiedź ze strony rekrutera. Nawet 65% z nich nigdy lub bardzo rzadko otrzymuje powiadomienie o statusie aplikacji oraz ocenie kandydatury. Tymczasem profesjonalny feedback to ważny element tego procesu zwłaszcza dla tych, którzy dopiero wkraczają w swoją zawodową karierę. W tej kwestii wyzwania online nie mają sobie równych. Natychmiast po zakończeniu rozwiązywania testu kandydat otrzymuje wynik i informację o kolejnym etapie.

Okazja do szlifowania swoich umiejętności i wykrycia luk w wiedzy

W zawodzie programisty najważniejsza jest praktyka. Dlatego każde wyzwanie to dawka wiedzy opartej o ćwiczenia, których niejednokrotnie brakuje na salach wykładowych lub onlinowych kursach. A rozwiązywanie zadań zamiast koncentrowania się na teorii, pozwala osiągać jeszcze lepsze wyniki! Biorę udział w wyzwaniach, bo chcę się sprawdzić. W internecie można znaleźć wiele przykładowych zadań dla programistów, ale zazwyczaj są do siebie podobne albo całkiem abstrakcyjne. Tutaj chodzi o to, żeby poprzez wykorzystanie wiedzy teoretycznej rozwiązać realny problem. To pozwala lepiej zrozumieć zasady działania i dzięki temu można się wiele nauczyć — dodaje Aleksander.

Źródło: ChallengeRocket.com

Aż 215 osób biorących udział w Hiring Challenges by BNP Paribas ukończyło wyzwanie z wynikiem min. 80%. W zależności od specjalności i konkretnego stanowiska, wyzwania mogą różnić się poziomem trudności. To oczywiście oznacza kolejne możliwości i jeszcze więcej przydatnej wiedzy.

Zyskujesz pewność, że pasujesz do zespołu i będzie Ci się podobać

Na czym będzie polegała moja praca? Jakie problemy będę rozwiązywać? Czy sprawdzę się na nowym stanowisku? Nic nie rozwieje tych popularnych wśród początkujących programistów wątpliwości lepiej niż praktyka. Dlatego SkillChallenges polegają na rozwiązywaniu zadań w oparciu o realne problemy występujące w pracy. To pozwala ocenić swoje szanse i poznać zakres obowiązków zanim jeszcze zaczniesz pracę. W wyzwaniach najfajniejsze są zadania praktyczne i to, że rozwiązuje się problemy, jakie występują w konkretnej firmie. To pierwszy raz, gdy mogę poznać, jak wyglądają taski w prawdziwej pracy — mówi Krzysiek, uczestnik wyzwania.

Źródło: ChallengeRocket.com

Co ważne, uczestnicy wyzwań BNP Paribas wysoko ocenili także jakość i funkcjonalność narzędzia oraz platformy ChallengeRocket, gdzie rozwiązywali wyzwania. Ich pozytywne doświadczenia związane z całym procesem rekrutacji i chęć polecania go wśród znajomych pozwalają sądzić, że wyzwania programistyczne będą stale zyskiwać na popularności wśród kandydatów poszukujących stażu IT.

Chcesz się przekonać jak działają wyzwania rekrutacyjne? Sprawdź aktualne oferty pracy i SkillChallenges, zdobądź cenne doświadczenie i pracę marzeń!

ChallengeRocket.com helps companies find and engage top-performing tech talent matched to their open job positions using online recruitment SkillChallenges.

ChallengeRocket.com helps companies find and engage top-performing tech talent matched to their open job positions using online recruitment SkillChallenges.